Warning: include(gora.html) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /dlarodzicow.php on line 17

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'gora.html' for inclusion (include_path='.:/:/usr/local/php5/lib/pear') in /dlarodzicow.php on line 17

Drodzy Rodzice!

Rozwój mowy Waszego dziecka zależy również od Was. Najważniejszy jest wspólnie spędzany czas…

Po pierwsze: Rozmowa
Mowa dziecka rozwija się w bezpośrednim kontakcie z osoba dorosłą. Warunkiem koniecznym jest klimat zabawy, przyjemności i poczucie bezpieczeństwa. Dziecko chce się komunikować, jeśli czuje się rozumiane. Potrzebuje do tego nieustannej zachęty i aprobaty dla swoich wypowiedzi

Po drugie: Wierszyki, piosenki i zabawy paluszkowe
Warto sięgnąć do znanych z własnego dzieciństwa rymowanek, wyliczanek i zabaw typu Sroczka kaszkę warzyła…. Uwrażliwiają one dziecko na rytm i melodię mowy.

Po trzecie: Opowiadanie bajek
Dzieci lubią słuchać opowieści, które są dla nich ciekawe. Przeżywając przygody bohaterów uczą się radzenia sobie z własnymi emocjami. Przyswajają sobie pojęcia rozwijające myślenie abstrakcyjne. W ten sposób bogaci się ich wiedza o świecie, rozwija słownictwo, kształci umiejętność wypowiedzi.

Po czwarte: Głośne czytanie
Kampania Cała Polska czyta dzieciom zwraca uwagę na bezcenne doświadczenie obcowania z książką. Wartości tej nie sposób przecenić. To najczęściej przyjaźń na całe życie!

Po piąte: Wspólna zabawa
Dziecko nabywa mowę w działaniu, tu i teraz. Dla rozwoju mowy ważny jest więc również czas poświęcony na wspólne budowanie z klocków, układanki, zabawy z lalą i autem. I uwaga! Bawić można się również słowem. Naśladując różne głosy, wymyślając słowa, rymy lub odgrywając mini scenki.

Jeśli obserwując rozwój mowy Waszego dziecka zauważycie niepokojące was symptomy, zapytajcie o nie specjalistów. Pomóc może:

Licznik odwiedzin 00192806