2.część - Język migowy w bajce i piosence - warsztat dla pedagogów, psychologów, logopedów i nauczycieli wychowania przedszkolnego
Termin:10.03.2018 / sobota, g. 9:00 - 17:00
Koszt:200 zł
Prowadzący:Barbara Bednarska (surdologopeda), Joanna Wojdylak (licencjonowany tłumacz języka migowego)
Kontakt:fundacjafonia@fundacjafonia.pl tel.: 796 369 542
Miejsce szkolenia:Gdańsk, ul. Głogowska 11 Ośrodek PZG SODiR

Język migowy w bajce i piosence

Warsztat dla pedagogów, psychologów, logopedów i nauczycieli wychowania przedszkolnego

Prowadzący:Barbara Bednarska - surdologopeda z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi niesłyszącymi oraz Joanna Wojdylak – licencjonowany tłumacz języka migowego, wykładowca na licznych kursach języka migowego

Termin: 10.03.2018

sobota godz. 9:00-17:00

liczba godzin dydaktycznych: 10h

Miejsce: Gdańsk, ul. Fieldorfa 23

Znaki języka migowego są jak piękne motyle fruwające między nami.

Dla tych, co już migają i dla tych, którzy chcą zacząć swoją przygodę z językiem gestów. Na warsztatach będzie można doświadczyć migania w naturalnym dziecięcym środowisku językowym. Warsztaty nawiązują do założeń metody Świata opowiadanego, tym razem przełożonego na język migowy. Naturalny proces nabywania języka migowego jest zbliżony do procesu opanowywania mowy dźwiękowej. Głuche dzieci mogą poznawać te same piosenki, bajki i historyjki, co słyszące, ale niektóre z nich będą potrzebowały przekazu w języku migowym.

Program.

1. Komunikowanie się osób niesłyszących. Warunki satysfakcjonującej komunikacji między osobami niesłyszącymi a słyszącymi.
  2. Kiedy dziecko niesłyszące powinno się uczyć języka migowego?
  3. Piosenki, rymowanki, wierszyki - w języku migowym.
  4. Wybrane bajki i historyjki w języku migowym oraz zakres słownictwa.
    • Calineczka - wiosna, mieszkańcy łąki, kolory, zwroty grzecznościowe.
    • Deszczowa przygoda - pogoda, kolory, ubranie, zabawy w domu i na podwórku, objawy przeziębienia.
    • Bałagan - prace domowe (czynności), sprzęty domowe, meble, przedmioty codziennego użytku, przeciwieństwa.
    • Dzik - jesień, las i jego mieszkańcy, zwierzęta i ich środowisko.
    • Psota zajączka - kolory, czynności, zwroty grzecznościowe, nazwy emocji.

Formularz Zgłoszeniowy

Dane do faktury:

* pole wymagane przy zgodzie nr 1
** pole wymagane dla firmy przy zgodzie nr 1
*** pole wymagane przy zgodzie nr 2

• Możliwa jest rejestracja poprzez wypełnienie formularza online
  • Można również wysłać maila na adres: fundacjafonia@fundacjafonia.pl (imię, nazwisko, adres zamieszkania - niezbędny do wystawienia faktury - jesteśmy zobligowani do wystawiania faktur, adres mailowy, numer telefonu, wykształcenie, wykonywany zawód, miejsce pracy, ew.do faktury na firmę - NIP firmy oraz adres firmy)
  • Informacji udziela i zgłoszenia na warsztaty przyjmuje Regina Olszowa, adres mailowy: fundacjafonia@fundacjafonia.pl, tel.: 796 369 542
  • całkowitą opłatę (koszt szkolenia - do 300 zł) lub zaliczkę w wys. 100 PLN (koszt szkolenia powyżej 300 zł lub 2 miesiące wcześniej) proszę wpłacić na konto Fundacji: 32 1440 1013 0000 0000 1550 6091
  • całkowitą opłatę lub zaliczkę proszę wpłacać dopiero po otrzymaniu mailowego potwierdzenia zgłoszenia lub po uzgodnieniu telefonicznym
  • W tytule przelewu należy podać nazwę szkolenia oraz imię i nazwisko uczestnika. Po zaksięgowaniu przelewu prześlemy (na adres e-mail podany w zgłoszeniu) potwierdzenie zakwalifikowania na szkolenie.
  • Wiążącą formą zgłoszenia jest uiszczenie opłaty lub wpłacenie zaliczki.
  • Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność wpłat.
  • W razie wpłaty zaliczki resztę kwoty należy przelać na konto fundacji Fonia nie później niż 10 dni roboczych przed terminem szkolenia
  • Przyjmujemy jedynie przelewy bankowe, płatność gotówką jest niemożliwa.

zapraszamy