ŚWIAT OPOWIADANY - warsztaty w pięciu opowieściach dla logopedów, pedagogów i psychologów
Metoda pracy oparta na dialogu i narracji stosowana na zajęciach rozwijających mowę z małymi dziećmi od 2 r. ż.
Prowadzący:Dorota Szubstarska
Termin:09.03.2019 / sobota / godz. 9:00 - 15:00
Cena:200 zł
Miejsce szkolenia:Gdańsk ul. Fieldorfa 23
Kontakt:fundacjafonia@fundacjafonia.pl tel.: 796 369 542
Wskazany:wygodny strój niekrępujący w zabawach ruchowych

ŚWIAT OPOWIADANY - warsztaty w pięciu opowieściach
dla logopedów, pedagogów i psychologów

Prowadzący: Dorota Szubstarska
Termin: 09.03.2019 / sobota godz. 9:00-15:00
Miejsce: Gdańsk, Fieldorfa 23
wskazany: wygodny strój niekrępujący w zabawach ruchowych

Uczestnicy poznają pięć opowieści, które posłużą za przykłady do praktycznego przepracowanie zagadnień:

1. Odniesienie wspomagania rozwoju mowy do naturalnych mechanizmów przyswajania języka oraz sposoby nie dyrektywnego prowadzenia zajęć z małym dzieckiem
  2. Znaczenie narracji w rozwoju dziecka oraz wartości mowy opowieściowej
  3. Praca z rekwizytami oraz znaczenie polisensorycznego poznawania świata, sposoby ćwiczeń słownikowych opartych o strategię słowa w akcji
  4. Różne rodzaje twórczej ekspresji dziecięcej oraz sposoby prowadzenia dialogu w odniesieniu do fabuły opowieściowej
  5. Sposoby konstruowania godzinnych zajęć z małym dzieckiem w oparciu o temat opowieści.

…W świecie opowiadanym zawsze coś się dzieje. Jest ruch i zmienne emocje, a wszystkie historie dobrze się kończą. Narracja uruchamia wyobraźnię terapeuty i budzi zainteresowanie dziecka …

Autorska metoda pracy terapeutycznej opiera się na wykorzystaniu obrazkowych scenariuszy do zajęć z małymi dziećmi. Materiały dydaktyczne Świat opowiadany, Nowy świat opowiadany oraz Słowa w akcji ukazały się nakładem wydawnictwa Harmonia (kolejne części w przygotowaniu). Bogaty i ciekawy materiał poznawczy pozwala rozwinąć narrację i dialog w oparciu o fabułę porządkującą przebieg zajęć.
Metoda od kilkunastu lat z powodzeniem stosowana jest w Specjalistycznym Ośrodku Diagnozy i Rehabilitacji PZG w Gdańsku.
Praca ze scenariuszami zakłada twórcze podejście do wczesnej terapii mowy. Jest uniwersalna, bo ma otwartą formułę i łatwo przystosować ją do różnych potrzeb dydaktycznych. Znajduje zastosowanie na zajęciach terapeutycznych oraz ogólnorozwojowych w żłobkach i przedszkolach, w terapii logopedycznej i na zajęciach wczesnego wspomagania rozwoju.

Z recenzji dr Ewy Muzyki- Furtak UMCS Lublin (Logopedia tom 45\2016)
Wartość metody prezentowanej w Świecie opowiadanym wynika w dużej mierze z idei, która przyświecała jego powstaniu, zakładającej uczenie języka w sposób możliwie zbliżony do naturalnego (…), ale też interesujący, z wykorzystaniem zabawy, pozbawiony nacisków oraz dydaktycznej presji, przy zachowanej konsekwencji i przemyślanej strukturze. Wszystkie te założenia prezentowana metoda (…) w konkretny, ściśle określony sposób, przy tym odbiegający od tradycyjnego i powszechnie stosowanego realizuje w pełni. (…)
Dodatkowym atutem Świata opowiadanego, weryfikowalnym dopiero w praktyce, jest niewątpliwa przyjemność pracy z wykorzystaniem tej metody nie tylko dla prowadzących zajęcia terapeutów i nauczycieli, lecz przede wszystkim bezpośrednio zainteresowanych czyli dzieci.

Uczestnicy warsztatów otrzymają materiały szkoleniowe oraz certyfikaty uczestnictwa.

Formularz Zgłoszeniowy

Dane do faktury:

* pole wymagane przy zgodzie nr 1
** pole wymagane dla firmy przy zgodzie nr 1
*** pole wymagane przy zgodzie nr 2

• Możliwa jest rejestracja poprzez wypełnienie formularza online
  • Można również wysłać maila na adres: fundacjafonia@fundacjafonia.pl (imię, nazwisko, adres zamieszkania - niezbędny do wystawienia faktury - jesteśmy zobligowani do wystawiania faktur, adres mailowy, numer telefonu, wykształcenie, wykonywany zawód, miejsce pracy, ew.do faktury na firmę - NIP firmy oraz adres firmy)
  • Informacji udziela i zgłoszenia na warsztaty przyjmuje Regina Olszowa, adres mailowy: fundacjafonia@fundacjafonia.pl, tel.: 796 369 542
  • całkowitą opłatę (koszt szkolenia - do 300 zł) lub zaliczkę w wys. 100 PLN (koszt szkolenia powyżej 300 zł lub 2 miesiące wcześniej) proszę wpłacić na konto Fundacji: 32 1440 1013 0000 0000 1550 6091
  • całkowitą opłatę lub zaliczkę proszę wpłacać dopiero po otrzymaniu mailowego potwierdzenia zgłoszenia lub po uzgodnieniu telefonicznym
  • W tytule przelewu należy podać nazwę szkolenia oraz imię i nazwisko uczestnika. Po zaksięgowaniu przelewu prześlemy (na adres e-mail podany w zgłoszeniu) potwierdzenie zakwalifikowania na szkolenie.
  • Wiążącą formą zgłoszenia jest uiszczenie opłaty lub wpłacenie zaliczki.
  • Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność wpłat.
  • W razie wpłaty zaliczki resztę kwoty należy przelać na konto fundacji Fonia nie później niż 10 dni roboczych przed terminem szkolenia
  • Przyjmujemy jedynie przelewy bankowe, płatność gotówką jest niemożliwa.

zapraszamy