Publikacje

Świat Opowiadany to tytuł i logo, które powstały razem z Wydawnictwo HarmoniaŚwiat Opowiadanypierwszymi materiałami dydaktycznymi wydanymi przez gdańskie wydawnictwo HARMONIA.

Publikacje sygnowane tą nazwą stanowią autorskie pomoce dydaktyczne i zawierają bogaty zbiór językowy:

Całość programu jest spójna i zapewnia nieograniczone zabawy językowe na wielu różnych poziomach. Jest przeznaczona dla dzieci najmłodszych od 2 roku życia, nadaje się również do terapii dzieci starszych.

Z recenzji dr Ewy Muzyki - Furtak UMCS Lublin (Logopedia tom 45\2016)
Wartość metody prezentowanej w Świecie opowiadanym wynika w dużej mierze z idei, która przyświecała jego powstaniu, zakładającej uczenie języka w sposób możliwie zbliżony do naturalnego (...), ale też interesujący, z wykorzystaniem zabawy, pozbawiony nacisków oraz dydaktycznej presji, przy zachowanej konsekwencji i przemyślanej strukturze. Wszystkie te założenia prezentowana metoda (...) w konkretny, ściśle określony sposób, przy tym odbiegający od tradycyjnego i powszechnie stosowanego realizuje w pełni. (...) (cała recenzja).

Świat Opowiadany jest stale otwarty na nowe opowieści. Powstają one w Specjalistycznym Ośrodku PZG w Gdańsku na Głogowskiej w zależności od potrzeb dzieci (być może niektóre niebawem doczekają się wydania). Czasem są związane z konkretnymi projektami tak, jak w przypadku OPOWIEŚCI Z MORSKIEGO MUZEUM. Cztery takie opowieści powstały w roku 2017 w związku z projektem Morskie Narracje realizowanym przez Fundację FONIA we współpracy z Urzędem Miasta Gdańska.

Okładka Opowieści z Morskiego Muzeum cz I Okładka Opowieści z Morskiego Muzeum cz II

Do pobrania po kliknięciu na okładkę obok.

UWAGA! Można zastosować je jako scenariusze obrazkowe na zajęcia terapeutyczne.