Uczeń z wadą słuchu w szkole
Prowadzący:Barbara Bednarska - doświadczony surdologopeda, neurologopeda, wykładowca akademicki, współautorka poradników dla rodziców i wychowawców dzieci z wadą słuchu
Grażyna Misiołek - surdopedagog, doświadczony nauczyciel języka polskiego
Czas trwania szkolenia:5h dydaktycznych
Kontakt:Barbara Bednarska

Uczeń z wadą słuchu w szkole - szkolenie dla nauczycieli, pedagogów, psychologów i logopedów.

Celem szkolenia jest przedstawienie przyczyn trudności szkolnych dziecka z wadą słuchu i praktycznych sposobów ich przezwyciężania. Szkolenie dla rad pedagogicznych z możliwością dostosowania programu do indywidualnych przypadków dzieci.

Czas trwania szkolenia - 5h dydaktycznych

Kontakt: Barbara Bednarska, e-mail: barbara.bednarska@fundacjafonia.pl, tel. 508 204 259

Ramowy program szkolenia:

1. Diagnoza audiologiczna: badania diagnostyczne. Rodzaje wady słuchu.
  2. Audioprotetyka: aparaty słuchowe, implanty ślimakowe, systemy wspomagające słyszenie.
  3. Możliwości i ograniczenia słuchowe ucznia z wadą słuchu.
  4. Wpływ wady słuchu na procesy poznawcze.
  5. Podstawa programowa a uczniowie z wadami słuchu; mocne i słabe strony uczniów niesłyszących.
  6. Indywidualne programy edukacyjno-terapeutyczne dla dzieci niesłyszących.
  7. Formy pracy i możliwości pomocy w warunkach nauczania integracyjnego.
  8. Zasady pracy w klasie, w której uczą się dzieci z wadą słuchu.